/Files/images/Матрица - Профиль 001.png /Files/images/Матрица - Профиль.png

/Files/images/Копия Безимени-1.jpg

Ашмаріна (Придаткіна) Валентина Йосипівна народилася 9 квітня 1922 року в с. Раєчка, Шевченківського району Харківської області. Навчалась в школі № 119 м. Харкова, де показала високі здібності у навчанні. Після закінчення школи в 1939 році вступила до Харківського державного університету на гідрометереологічний факультет, де навчалась всього 2 роки.

У 1943 році була вимушена припинити навчання, бо була мобілізована. З травня 1943 року Валентина Йосипівна знаходилася на передових лініях Південно-західного фронту. З 30 вересня по 4 серпня 1944 року брала участь у Другому українському фронті. З жовтня 1944 року і до закінчення Великої Вітчизняної війни перебувала на Першому білоруському фронті. За час військових років Ашмаріна виявила себе як мужня, безстрашна, відважна жінка, яка відстоювала честь великої держави. Валентина Йосипівна перебувала на багатьох фронтах, брала участь у битві під Берліном.

За бойові заслуги Ашмаріну Валентину Йосипівну було нагороджено Орденом Червоної зірки від 07.03.1945 року. Серед нагороджень за заслуги перед Батьківщиною була відзначена: у 1994 році – пам’ятним знаком «50 років визволення України», медаллю за перемогу над Німеччиною у ВВВ у 1945 році, медаллю за прорив Берліну в 1945 році, Орденом Великої Вітчизняної війни ІІ ступеню 1985 року, медаллю «70 років Збройних сил СРСР» у 1988 році. За відмінні бойові дії при здійсненні прориву і участі у боях Звенегородка, Шполи, Смілої, Богуслава, Канева, Шен Ланке, Лукаца, Вольденберга, Дрездена Валентині Йосипівні була винесена подяка.

У 1948 році продовжила навчання на географічному факультеті ХДУ імені М. Горького. У 1952 році успішно закінчила університет і за направленням поїхала на Полтавщину до села Козельщина, де пропрацювала 11 років вчителем у школі. У 1963 році Ашмаріна Валентина Йосипівна повернулася на Харківщину на хутір Рай-Оленівка.

З 1965 по 2000 рік присвятила себе роботі у Харківській загальноосвітній школі І-ІІ супенів № 81, де виховала і навчила не одне покоління учнів.

Ашмаріна Валентина Йосипівна була чудовою жінкою, виховала трьох дітей, десять онуків і п’ятеро правнуків.

12 травня 2009 року Валентина Йосипівна пішла з життя.