/Files/images/gfd.pngКоптєв Дмитро Іванович народився 2 червня 1930 року в селі Асіївка Балакліївського району Харківської області. До Харкова переїхали з сім’єю у 1933 році. Батько працював на Канатному заводі і состояв у партії, тобто був комуністом, мама працювала на фабриці, де мили вовну. В 1938 році пішов до школи. На той час, коли почалась Велика Вітчизняна війна, закінчив три класи. В липні 1941 року батька мобілізували на фронт. Мама з трьома дітьми повернулась жити назад до Асіївки. В жовтні 1941 року німці окупировали наше село. Так як батько був комуністом, то у мами почались проблеми із старостою села. Але, на щастя, він виявився дуже порядною людиною і допоміг нам справитись з цією проблемою. Влітку 1943 року, коли німці почали відступати, вони посадили людей всього села на відкриту платформу потяга і повезли в Лозову. Таким чином наші бійці не могли стріляти по німцях, бо вони бачили, що на платформі потягу жінки і діти. Весь цей час їли похлебку. Потім всіх висадили у Верхньодніпровському районі і розмістили по хатах. Осінню 1943 року мати пішком з дітьми вирушила назад додому. Вона поміняла деякі речі на самогон, яким розрахувалася з німцями за те, що вони підвезли її до Харкова.Коли вернулись в село Асіївку, то побачили, що там половина будинків були спалені. Весною 1944 року повернулися до Харкова. Дім був розрушений, дах протікала. Мати їздила в Полтаву продавати одяг, щоб купити щось поїсти для дітей. Торгуючи чаєм на харківському ринку, мати заробила грошей, щоб відремонтувати дах, купила зерна для супу. В1945 батька демобілізували. Він пішов працювати на Харківський жиркомбінат. В 1944 році Дмитро Іванович пішов до четвертого класу. В 1948 році батько купив Дмитру баян, а в 1950 році він вступив до Харківського музичного училища і відразу на першому курсі його забрали до армії. В 1953 році – демобілізувався. В 1954 році – продовжив навчання на другому курсі музичного училища. Закінчив навчання у 1957 році і був направлений на роботу в Ровенську область м. Дубно, у музичну школу вчителем музики. Прожив там до 1964 року. За цей час побудував будинок у м. Харкові. Коли повернувся до Харкова, в нього не було роботи. Пізніше йому запропонували посаду директора школи у м. Вовчанськ, де він працював 1 рік. А в 1965 році Дмитро Іванович продовжив свій трудовий шлях у музичній школі м. Південний, де працював 25 років. На пенсію пішов у 1990 році. З тих пір і понині працює у Харківській загальноосвітній школі І-І ступенів № 81 на посаді сторожа.