/Files/images/555.pngКравченко Тетяна Матвіївна народилася 11 березня 1942 року, в с. Огульці, Валківського району Харківської області. Саме в той час німці здійснили наступ на село. Зі слів матері Тетяни, батько працював на главпоштампі, водієм і знаходився на броні. В кінці 1941 року пішов на фронт, його було поранено і захоплено у полон до німців. Звідти у 1943 році разом зі своїми товаришами він утік до Харкова, після чого він продовжував працювати на поштампі. З дитячих років про війну Тетяна Матвіївна пам’ятає дуже мало, але яскравим та жахливим відбитком на все життя залишилася сцена, коли німці розстрілювали солдат під сараєм. Після чого, на городі під грушею, жінки з цього села викопували велику яму, де потім і ховали загиблих. В 1949 році Тетяна Матвіївна пішла до школи в селі Огульці і закінчила навчання у 1959 році. В 1960 році пішла працювати на артіль інвалідів пресувальницею біміту (матеріал для покрівлі). В цей час вийшла заміж і народила сина. В 1965 році, коли дитині виповнилось три роки, пішла працювати на Кондитерську фабрику накатницею кольорового горошку. З 1967 року працювала в невідомчій охороні. Продовжила свою трудову діяльність Тетяна Матвіївна в 1972 році на Фабриці верхнього трикотажу на посаді старшого комірника. Після закінчення механіко-технологічного технікуму, отримала спеціальність технік технолог і її перевели на посаду старшого майстра закрійного відділу. На цій посаді Тетяна Матвіївна пропрацювала до пенсії. В 1996 році пішла на заслужений відпочинок. У 2000 році прийшла працювати у Харківську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів № 81 сторожем, де працює до теперішнього часу.