Основні правила поведінки в транспорті

· Коли транспорт підходить, не намагайтеся стати в першому ряду нетерплячої юрби – вас можуть штовхнути під колеса.

· Не засинайте під час руху: не так небезпечно проспати свою зупинку, як дістати травму під час різкого гальмування або маневру.

· Не притуляйтеся до дверей, намагайтеся під час руху не стояти в проході або на східцях транспортних засобів.

· Уникайте порожніх автобусів, трамваїв, тролейбусів і вагонів метро.

· Небезпека в пасажирському транспорті може чекати на вас не тільки у випадку порушення водієм правил дорожнього руху, але і йти від пасажирів, які знаходяться поряд. При перших намаганнях завести з вами знайомство людини, яка вам не сподобалася, рішуче обірвіть її. Але не вступайте з нею в суперечки, не конфліктуйте - зробіть вигляд, що нічого не трапилось, і перейдіть на інше місце. Якщо домагання продовжуються, то краще вийти на людній зупинці, залишивши незнайомця в автобусі.

· Оберігайте свої валізи та кишені в переповненому транспорті, не перекидайте сумку за спину. При вході й виході з транспортного засобу будьте особливо пильні.

· Якщо помітите, що, незважаючи на ваші пересування, хтось все-таки виявляється поряд, постійно контролюйте свої речі, пересядьте в інший автобус або, зробивши вигляд, що виходите, пропустіть підозрілу особу вперед.

· Якщо ви бажаєте скористатися таксі, то гроші для оплати намагайтеся приготувати заздалегідь.

· Не показуйте стороннім свій гаманець і місце його зберігання.

· У таксі, якщо воно вільне, сідайте на заднє сидіння. Якщо у таксі, яке ви зупинили, вже знаходиться компанія збуджених або підпилих людей, краще відмовитись від поїздки, назвавши протилежний напрям.

Кiлькiсть переглядiв: 2884