Щороку у жовтні в Україні традиційно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Метою проведення є залучення дітей до читання, створення умов для розвитку і самореалізації кожної особистості, формування покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, розв'язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства.

Цьогоріч місячник проходив під гаслом :" Бібліотека Нової української школи - простір для освітніх можливостей кожного учня".

проведення Всеукраїнського місячника

шкільних бібліотек – 2022

«Бібліотека Нової української школи – простір

для освітніх можливостей кожного учня»

Зміст заходу Дата проведення Відповідальний Клас
1 Інтелектуальний відео-марафон «Завітай до бібліотеки – отримай нові знання» 1.10-4.10. Бібліотекар 1-9
2 Виставка малюнків «Бібліотека очима дітей» 07.10-11.10. Бібліотекар 1-9
3 Фотокрос: «Я – читач шкільної бібліотеки», «Моє хобі – читання» (створення фотосушки в бібліотеці та віртуальної фотогалереї читачів); 1.10-31.10. Бібліотекар 1-9
4 Виставка нової літератури: «Книжкова алея» 1.10.-31.10. Бібліотекар 1-9
5 Подорож «Казковий світ бібліотеки» (екскурсія в кращі бібліотеки міста). Екскурсія в бібліотеку №30. (2-А клас) 14.10. Бібліотекар 2
6 Підготовка рекламної та іміджевої продукції(у вигляді буклетів, плакатів, закладок тощо) 1.10-31.10. Бібліотекар 1- 9
7 Бібліотечний урок для 5-го класу. Знайомство з довідковою літ-рою. 21.10. Бібліотекар 5
8 Знайомство з бібліотекою (1 клас) 22.10 Бібліотекар 1
9 Проведення акції «Подаруй бібліотеці книгу». 1.10-31.10. Бібліотекар 1-9
10 Відзначення кращих читачів бібліотеки, які долучилися до організації та проведення місячника. 24.10. Бібліотекар 1-9

/Files/images/фото_міс.png

У 2018 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом: "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини" (до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського).

Проведено бесіди «Дітям про В. О. Сухомлинського», «Криниця людської мудрості В. О. Сухомлинського», «Як виховати творчого читача?»;

/Files/images/сух.jpg

· організація книжкових виставок до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського – «Василь Сухомлинський – дітям», «Великий педагог, великий Добротворець», «Його вічний слід на землі»;

· організація тематичних книжкових виставок, що сприяють розвитку творчості дітей: «Креативні ідеї для творчості», «Від книжки до творчості», «Майстерня умілих рук»;

«Василь Олександрович Сухомлинський дуже любив дітей, тому і став педагогом. Це справді людина з полум’яним серцем, видатний педагог сучасності. 35 років свого життя він віддав школі. Сухомлинський – заслужений вчитель України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка. З його ім’ям пов’язані збагачення і піднесення педагогічної науки ХХ століття. Велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає все більше уваги. З такої нагоди в бібліотеці представлена книжково-ілюстрована виставка "Назустріч 100-річчю від дня народження Василя сухомлинського". На протязі жовтня місяця будуть проводитися огляди виставки з учнями. Адже вона присвячена до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек - 2018, який буде відбуватися під гаслом "Шкільна бібліотека-центр творчого розвитку дітей"».

/Files/images/шшш.jpg

Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях... Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», — писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський

У рамках місячника відбулося багато цікавих заходів, уроків та презентацій. Учні школи та вчителі мали можливість взяти участь у цих заходах. Всі щодня знайомилися з цікавою інформацією виховного змісту, що відповідало зазначеній темі дня. Кожен день був присвячений конкретній темі та заходам, що допомогли ближче познайомитись з творчісттю та життям Василя Сухомлинського, цікаво та з користю провести час.

Організація книжкових та тематичних виставок

конкурси дитячих ілюстрацій

/Files/images/биб.jpg

виставка дитячої творчості

бесіди «Дітям про В. О. Сухомлинського», «Криниця людської мудрості В. О. Сухомлинського», «Як виховати творчого читача?» ;

/Files/images/библ.jpg

Проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек виправдало сподівання. Досягнуте основне завдання місячника – залучити молодь до читання, домогтися, щоби друковане слово, книга, газета, журнал, стали її постійною потребою, книга стала її другом, порадником, учителем ,а також висвітлення ролі виховання красою слова у спадщині Василя Олександровича Сухомлинського.